Info // Mrazivý Polibek

16. march 2011 at 11:22 | by Kimberly |  Information
imagebam.com imagebam.com
Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...
* * *

Po příhodě s Viktorem Daškovem se život na akademii uklidnil. Lissa se bála používat svoji magii, protože tušila, že měl Daškov pravdu a mohla by se z toho zbláznit. Proto začala užívat prášky, čímž potlačila sílu éteru, a nemohla ho tedy používat. Naštěstí si Lissa našla přítele. Začala chodit s Christianem Ozerem, který ale neměl dobrou pověst. To proto, že se jeho rodiče stali Strigoji a studenti akademie se báli, že by to mohl udělat i on. Také Rose chtěla dostat svůj život do starých kolejí. Pochopila, že lásku, kterou cítí k Dimitriji, nemůže dostat opětovanou, protože se oba měli stát strážci Lissy a poměr mezi strážci je něco zakázaného. Lissa se ji snažila přesvědčit, aby si našla přítele. Je přeci středoškolačka a měla by se bavit. A tak se Rosa rozhodla dát šanci Masonovi, jenž ji měl opravdu rád.
Rose čekaly zkoušky. Protože kvůli své nepřítomnosti na akademii zameškala zkoušky, měla jet s Dimitrijem k jednomu strážci, aby ji přezkoušel. Bohužel, když přijeli do rodiny strážce, zjistili, že celá rodina, jíž strážce chránil (včetně jeho), byla vyvražděna. Vše vedlo k šokujícímu zjištění, že Strigojům pomáhají lidé. To všechno měnilo vampýrské způsoby boje. Díky této události byli studenti z akademie na Vánoce posláni do luxusního lyžařského střediska. Sjeli se sem všichni členové jejich rodin, dokonce i sama královna. Rose poznala Morojku Tašu Ozerovou, která se sama bránila před útoky a na její tváři to bylo zřetelné. Bude tato žena tou, k níž patří Dimitrij?
Jednou z pozvaných osob byla i matka Rose - Janine. Jenže vztahy mezi nimi se ukázaly jako velmi nestandardní. Ve středisku se Rose potkala s Adrianem Ivaškovem, velmi excentrickým Morojem. A každé jejich další setkání bylo pro Rose zvláštní a nepochopitelné. Kdo je tento mladý Moroj, který umí vstupovat do jejich snů a co všechno ovládá?
Strigojové ve středisku zaútočili na další královskou rodinu. Dimitrij prozradil Rose tajné formace ohledně útoku a ona to řekla Masonovi. Bohužel, Mason a další spolužáci toužili po pomstě tak moc, že se tajně vydali do města, kde měli být ukrytí Strigojové. Když to Rose zjistila, tak se s Christianem rozjela za nimi. Ale Strigojové je všechny zajali. Situace vypadala velice beznadějně. Pak se ale strážcům v akademii díky psychickému poutu mezi Rose a Lissou a rovněž díky Adrianovi podařilo zjistit, kde jsou. Skupinka strážců vedená Dimitrijem a matkou Rose se pro ně vydala. I Rose měla plán, jak se dostat ze zajetí, jenže Strigojové je nenechali taksnadno uniknout. Tenhle boj byl opravdový, studenti poznali, co znamená bojovat doopravdy. Rose sice zabila dva hlavní Strigoje, ale Mason přišel o život.
Na akademii pak Rose vytetovali na krk molnijské znaky, které znamenají u každého strážce zabité Strigoje. Snad i díky této zkušenosti pochopila Rose to, co dělá její matka. Dimitrij také porušil svoje profesionální pravidla a dal Rose najevo, že mu není lhostejná. A také tato událost znovu otevřela myšlenku, aby se i královští Morojové naučili bránit sami a nespoléhali přitom jen na své strážce.
* * *
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
.............................................................................................................................................
archiv
| 15.3.2011 | © vampireacademyweb.blog.cz | home