Info // Stínem Políbená

16. march 2011 at 11:29 | by Kimberly |  Information
imagebam.com imagebam.com
Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného.
Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit!
Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?
* * *

Je mrazivá noc a Rose Hathawayová nemůže spát Má problém. Za prvé - nemůže nikomu, ani Lisse, říct, co je mezi ní a Dimitrijem. A za druhé - vidí Masona, který se stal duchem a netuší, co to má znamenat. Čeká ji maturitní zkouška a po ní práce strážce, kdy by měla spolu s Dimitrijem chránit Lissu. Bohužel na zkoušky nebyla přidělena jako strážce k Lisse, ale k jejímu příteli Christianovi. A Rose překvapivě několikrát jako strážce selhává. Znepokojivou informací je rozhodnutí Lissy přestat brát léky a zase používat éter. Navíc se obě dozvídají zprávu, že soud s Viktorem Daškovem proběhne bez jejich svědectví. Naštěstí se KDOSI přimluví a obě i s Dimitrijem a Adrianem odlétají na královský dvůr k soudu. Lissa se setkává s královnou, jež je po vánočním večírku na horách velmi obezřetná a nepřijímá její názor, aby se i Morojové učili sebeobranu. Královna si Lissu i Rose pozve k sobě, každou však kvůli jinému problému. Lisse nabídne studovat vysokou školu přímo na královském dvoře a Rose je rozčarovaná pletichami, které si o ní a Adrianovi královna myslí. Když si všichni užívají luxus královského dvora, dostanou se k věštkyni. Nikoho by ani ve snu nenapadlo, že to, co se o svých osudech dozví, potvrdí blízká budoucnost.Cestou z královského dvora prožije Rosse velmi nepříjemný zážitek s duchy a je jí pak doporučena terapie u školní psycholožky. A co víc, změnili její harmonogram zkouškového tréninku. Rose pátrá, proč duchy vidí, tedy hlavně proč vidí Masona, odpověď najde v tom, čemu se říká "stínem políbená". Dopátrá se i odpovědi na otázku, jestli je Dimitrijovi lhostejná, nebo ne. A zrovna ve chvíli, kdy je nejšťastnější ve svém životě, dozvídá se zprávu, jíž jí chtěl od začátku sdělit Mason. Ve stejnou chvíli se Strigojové chtějí pomstít za nedávnou porážku. Zaútočili přímo v Akademii, unesli rukojmí a když se je vydali ostatní zachránit, dostali se do jejich pasti. Rose hodna svého tetování bojovala s veškerým nasazením, stejně jako Dimitrij. Vampýři útočili s nezvyklou silou, spousta Morojů i dhampýrů zemřela, Dimitrij a ještě několik dalších zůstali uvězněni v jeskyních. Mezi těmi, co se je později vydali osvobodit, ale Dimitrij po návratu nebyl, nepřinesli ani jeho mrtvé tělo. Takže zbyla poslední, ta nejhorší možnost. A Rose se vydala splnit to, co Dimitrijovi slíbila...
* * *
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sheenie Lockwood Sheenie Lockwood | Web | 16. march 2011 at 11:31 | React

Vznikne i film?

2 Denisa Denisa | Web | 16. march 2011 at 11:33 | React

četla jsem...

[1]: taky byc ráda věděla :))

3 cheap wedding dresses cheap wedding dresses | Email | Web | 17. january 2013 at 11:18 | React

The term was coined to contrast to the old term hardware (meaning physical devices).
http://www.movedress.com/muslim-wedding-dress-wedding-dress-function-occasion.html

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
.............................................................................................................................................
archiv
| 15.3.2011 | © vampireacademyweb.blog.cz | home