Info // Vampýrská Akademie

16. march 2011 at 11:03 | by Kimberly |  Information
imagebam.com imagebam.com
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…
* * *

Na zemi žije několik ras upírů. Ti zlí jsou Strigojové. Rose Hathawayová je dhampýrka - napůl člověk a napůl Moroj. Morojkou, tedy hodnou upírkou, je Lissa Dragomirová, a Rose je její nejlepší kamarádkou. Obě jsou už dva roky na útěku ze školy - vampýrské akademie v Montaně. Rose je totiž pěkný rebel, ale Lissu má velmi ráda a jako strážkyně (kterou určitě jednou bude) jí chce zůstat nablízku.
Lissa zachránila Rose, přivedla ji zpět k životu, když kdysi havarovaly v autě společně s rodinou Lissy. Od té doby je mezi nimi zvláštní pouto, Rose se dokáže vcítit do Lissy tak, že vidí a slyší to co ona. Lissa je z důležité královské rodiny, která téměř vymřela; časem by se měla stát královnou. Jediným jejím příbuzným je strýc Viktor Daškov, jenž má nějakou nemoc, jež nejde vyléčit.
Po dvou letech je i přes veškerou opatrnost vypátrali tajemní strážci. Strážcům velel Dimitrij Belikov. Obě studentky byly okamžitě vráceny zpět do akademie a pro Rose, jakožto "nekrálovskou", to znamenalo i trest a nutnost dohnat zameškané učivo. A návrat do školy je spojený s různými reakcemi spolužáků. Rose, pokud by se chtěla stát skutečnou strážkyní Lissy, musí absolvovat trénink. A trenérem není nikdo jiný než Dimitrij. Pro Rose není jen učitelem, sakramentsky ji přitahuje jako chlap. Jenže Dimitrij je přeci jen učitel a navíc je starší o sedm let. A každý strážce se musí umět ovládat.
Rovněž Lissa se sblíží s jedním studentem, Morojem Christianem. Chris má v Akademii špatnou pověst, protože se jeho rodiče kdysi stali Strigoji, a tak jím každý pohrdá.
Morojové se Strigoji neustále bojují, tedy ne přímo, ale prostřednictvím strážců. Každý Moroj má schopnost ovládat magii (tedy jeden ze čtyř živlů), jenže díky hloupým předsudkům ji nikdo nepoužívá k boji. Lissa má také schopnost, jenže o ní pořádně nic neví, kromě fantastické schopnosti zvané nátlak. Na akademii zjistí, že má velmi vzácný dar ovládání éteru, dovede zázračně uzdravovat. Jenže to má bohužel nepříjemný důsledek - deprese a postupné šílenství. Rose se ji snaží pořád chránit, ale když sezačnou na akademii dít Lisse podivné věci s mrtvýmizvířaty, začnene pátrat na vlastní pěst, co se vlastně děje. Za vším je Lissina schopnost uzdravovat a strýček Viktor, který se tvářil jako ten nejhodnější strýc. Sotva pochopil, co Lissa ovládá, použil extrémní kouzla, unesl ji a chtěl po ní, aby ho uzdravila (i když dobře věděl, že se po tomhle léčení docela zblázní). Rose, která skrz pouto vycítila, že se něco děje, naštěstí pomohla k tomu, že Lissu našli a Viktora uvěznili. Nikdo ale nepočítal s jeho dcerou, Natalií, jež se stala Strigojem, aby dostala otce ven z vězení. Naštěstí je tu zase Dimitrij, který probodl kůlem Natalii srdce.
Rose se také dozví, jak to bylo s kouzlem náhrdelníku a jak je to vlastně doopravdy mezi ní a Dimitrijem. Jenže city jdou stranou, protože nejdůležitější je chránit Moroje a časem se stanou strážci Lissy oba dva...
* * *
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
.............................................................................................................................................
archiv
| 15.3.2011 | © vampireacademyweb.blog.cz | home