Interview with Michael Preger on filming VA

1. april 2011 at 21:07 | by Kimberly |  Information
Členové OVAM: Preger odpověděl na některé z nejpalčivějších otázek na Shadowkissed.com! Podívejte se!
Tady na Shadowkissed.com se několik posledních dní odrážíme od stěn a experimentujeme. Důvod? Máme štěstí, že jsme získali exkluzivní rozhovor s Michaelem Pregerem z Preger Entertainment.
Pro ty, kteří neví, Preger Entertainment je hybnou silou stojící za filmovou tvorbou VA.

Knihy vyšly v řadě míst jako Montana, Las Vegas, Rusko, Sibiř a mnoho dalších. Nástroje jsou velmi důležité v tomto příběhu, rozlehlá ruská architektura, školy, rozléhající se gotické budovy, obklopené lesem … Plánujete natáčení přímo na místě nebo to spíše vytvoříte později v počítači?

Mnoho těchto otázek, jako tahle, jsou rozhodnutím pro studio, spisovatele a nejdůležitějšího režiséra, kteří budou uvedeni pod tímto projektem. Rozhodnutí jako toto, budou mít nejvíce co dočinění se schváleným rozpočtem.V minulosti zde bylo hodně filmů s velkou základnou fanoušků. Velké množství fanoušků vidělo jen sebe jako své oblíbené postavy a potom volali po příležitosti ke castingu. Některé z těchto filmů odmítly přijmout mezinárodní přihlášky od herců … Myslíte, že VA přijde také se stejným rozhodnutím a bude mít jen americké herce? Nebo mezinárodní herci mají nějakou šanci? Pokud ne, jste schopen vysvětlit, proč?
Tuhle otázku dostávám často. Znovu, žádná rozhodnutí nebyla učiněna, pokud jde o plány castingu. Většinou je zde agent, který má na starosti castingy, zodpovědný za celý tento proces. Ačkoli - chápu zájem fanoušků o tuhle věc. Je třeba pochopit, že obsazení filmu je jeho důležitou součástí, a že tvůrčí tým v pozadí projektu je odpovědný za sestavení nejzkušenějších a nejtalentovanějších herců. Upřímně, je nepravděpodobné, že by studio schválilo někoho, kdo není talentovaný a zkušený, k jakékoli roli v tomto filmu. Když vezmete v úvahu miliony dány v šanc kvůli tomuhle, nemůžou si dovolit riskovat s neprověřenými herci. Osobně bych rád, kdyby studio umožnilo fanouškům zúčastnit se castingů do vedlejších rolí nebo nějakých přidaných. Ale proces výběru Rose nebo Lissy nebo některé z dalších hlavních postav bude náročným a těžce kritickým procesem jak ze strany studia, tak ze strany tvůrců filmu.

Hodně se debatuje ve skupině VA o výhodách využití zkušených herců oproti těm nezkušeným a neznámým … Můžete mi říci, zda je možné, aby Rose hrál někdo neznámý s omezenými zkušenostmi, co se týče herectví?

Stejná odpověď. Samozřejmě je rozdíl mezi neznámým a neprokázaným. Existuje hodně mladých nových talentů v Hollywoodu a po celém světě. Takže otázkou není, zda jsou známé "hvězdy" nebo ne. Jsou tu argumenty, které říkají, že je správné použít už známou hvězdu pro hlavní role. Richelle vyjádřila své obavy ohledně známých talentů a těch neznámých - jak by si přála to druhé. Věc se má tak, že zavedení herci mají nějaké předchozí role. Na druhou stranu, dá se argumentovat tím, že opravdu dobří herci se můžou pohybovat z role do role poměrně úspěšně. Takže tu zůstává ještě jedna otázka, která skutečně nemůže být zodpovězena v této fázi procesu.

Jaké jsou hlavní procesy výběru scénáristy a režiséra? Je to těžké?

Páni! Máte nějakou lehkou otázku? Režisér a/nebo scénárista může být nejdůležitějším rozhodnutím ze všech! Hledáme někoho, kdo ukázal ve svých minulých pracích nuance a citlivost k materiálu a postavám v příběhu. Ještě jednou, produkce a studio se pokusí spolupracovat v této vizi a najít talenty, kteří dokážou splnit jak zrealizování, tak vizi na obrazovku. Je to přinejmenším dlouhý a náročný proces. Stejně tak, scénárista nebo režisér musí sdílet nadšení a zájem pro práci. Pak jsou zde další otázky jako dostupnost, také většina z těch talentovaných má závazky hodně dlouho dopředu. Takže načasování této otázky je dalším problémem k řešení, aby se studio dohodlo. Musí se vytvořit plán a časový rámec dostupnosti je také velmi důležitý.

Nakolik ovlivní názory fanoušků konečné rozhodnutí? Preger se - jak se zdá - snaží dostat do nápadů od fanoušků, je to něco, co dělají pro výrobu celého filmu nebo proto, že VA je tak populární a oni se tak chtějí ujistit, že všechno dělají správně?

Moje rozhodnutí, aby fanoušci měli vstup, je něco unikátního v tomto projektu. Protože tato práce je stanovena s fanoušky, což z toho dělá pro nás úplně odlišný projekt. Zaprvé, je tu podpora od těchto fanoušků, což je důležité, aby film získal. Jestliže v Hollywoodu prosadíme VA, neznamená to, že máme další VELKOU frančízu k následování Harryho Pottera a Twilight. Není to něco, co bychom přehnaně předpokládali! Ale je to vášeň a podpora těchto fanoušků, které nutí Hollywood zvážit tuto možnost! Také vstup na naše FB stránky a Shadowkissed.com nám pomáhá pochopit, co přesně fanoušci očekávají od tohoto filmu. To nám může pomoci jak koncepčně, tak kreativně. Věříme, že toto bude rozdíl, který ve filmu bude patrný.

Ve světle tolika nedávných filmových adaptací, které začaly dobrými úmysly, aby zahrnovaly vše z knižní verze, a končily zkracováním dost velkých úseků, co bylo hlavní linií. Jak se rozhodnete, co by se mělo vytvořit a co skončí na konci dne na podlaze střižny?

Ze všeho nejdůležitější je základní příběh (i ten je strukturovaný) ten je určující a také naplňuje filmové publikum nějakým zážitkem. Myslím, že každý pochopí, že nemůžeme vytvořit film se všemi detaily z knihy. Nejlepším způsobem jak tohle vysvětlit je, že typický scénář má 100 - 110 stran. Kniha má 350 - 500 stran. Co pro filmaře znamená výzvu, je jak zprostředkovat vůně, nuance, osobnosti, situace a místa příběhu ve zkrácené, ale přesvědčivé verzi tak, že si publikum užije podobnou zkušenost jako v knize. To je to, co dělá filmaře UMĚLCI. Není na tom nic snadného! Na konci bude tvůrčí spolupráce mezi scénáristy a režisérem, jejichž úkolem bude zajistit, jak nejlépe to provést.

Jaký typ filmu doufáte, že vytvoříte s VA? Nezávislý? Drama? Trhák? Myslíte, že tohle bude jedním z faktorů, které určí, koho si vyberete jako scénáristu/režiséra?

Ať to bude malý studiový film nebo trhák, bude to záviset na mnoha různých proměnných. Rozpočty, marketingové závazky distributorovi, uvolnění plánů, závazek konkrétní "hvězdy" pro projekt, a dalších 100 problémů bude určovat, jaký film bude. Osobně bych tento film rád viděl jako trhák. Věřím, že Richelle vytvořila knihu, která má potenciál na to, aby se stala příští velkou filmovou adaptací. Také věřím, že první film bude mít podstatný vliv na úspěch a budoucnost celé této série. Současně věřím, že fanouškovská základna může a dovede vytvořit film něčím zvláštní. Mojí prací je ujistit se, že uděláme nejlepší možný film bez ohledu na příležitost v nastavení. Dobrou zprávou je, že jsme obdrželi několik nabídek, ale doposud jsme nepřijali žádná rozhodnutí, dokud jsme neměli možnost prozkoumat projekt všemi konkrétními stranami. Moje důvěra v tomto bodě ve film, který bude vhodný pro trh, je vysoká. Ale jaký film bude, je stále otázkou, kterou řešíme.

Jak určujete vaši cílovou skupinu? Hodně fanoušků VA si užívá další související knihy s upíří tématikou, série jsou velmi odlišné. Jak zamýšlíte prodat knihu k filmové adaptaci, aby byla silná a stála sama na trhu?

Zatímco podobnost VA s dalšími upířími knihami pro teenagery sdílí podobnou myšlenku, vždy jsem VA viděl jako větší příběh. Je to víc příběh pro dospívající, který se noří do obecných pravd o životě, vztazích, přátelství, osobních konfliktech, dobrem a zlem. Pro mě tohle znamená, že to může být pro obecnější publikum. Něco, co se může týkat každého. Zatímco populace pro knižní sérii jsou převážně pro dospívající ženy, věřím, že příběh může přitáhnout mnohem širší publikum. Takže film, který chci vidět, je ten, který dovede spojit všechnu populaci. Nevidím žádný důvod, proč by tento příběh nemohl zaujmout i malou část mužské populace. Myslím, že marketing trochu bránil knižní sérii, ale nevidím důvod, proč by film nemohl překlenout tuto mezeru. Jedním z důvodu, proč jsem oslovil Dona Murphyho pro tento projekt, je vyslat předem varování, že hlavní mužské publikum je to, co příběh potřebuje! Každý, kdo zná minulé Donovy projekty, je jisté, že si jich všimne. Pokud budeme moci tohle splnit, a my máme příběh, který to může dokázat, myslím, že můžeme vytvořit film pro široké publikum. Když mi Don volal a říkal: "Nemůžu se dočkat pokračování", vím, že jsem na správné cestě! Jedna věc, pro kterou je Don známý, nejsou nudné nebo hloupé příběhy! Pokud se to Donovi líbí a rád o tom vášnivě mluví, pak větší publikum může být a bude.

Jaký je rozsah svobody, kterou dáte režisérovi a scénáristům měnící se povaze skutečné práce? Je blízko casting, aby tu byly postavy, které vypadají a cítí stejně jako v knize, i přes změny knihy? Nebo budete preferovat trochu rozdílné postavy směřující spíš k filmové adaptaci?

Naším cílem je zůstat věrni předloze, kterou Richelle vytvořila, jak jen to bude možné. Ale tvůrčí proces, jak již bylo vysvětleno, bude nakonec určovat podstatu celé této adaptace. Některé z technik často zaměstnané v adaptaci knihy na scénář zahrnují takové věci jako slučování některých postav, i když žádná rozhodnutí jako tohle nebylo doposud rozhodnuto. Jiné techniky někdy zahrnují sloučení času, místa a události. Takže úplné přizpůsobení adaptace nelze očekávat. Tyto změny jsou vytvořeny, aby pomohly příběhu splnit časový limit. Ale všechno je třeba ještě rozhodnout. Na konci chceme film, který zprostředkuje emoce, osobnosti, konflikty a usnesení, které dělají příběh příběhem. Naší snahou je nezklamat fanoušky. To je důvod, proč si vážíme jejich vstupu od začátku.

Kniha k filmové adaptaci se zdá, že ji bude rozvíjet sérii pokračující kolem … jdoucí pryč úspěšným modelům z minulosti a propadákům. Jaké jsou některé z vašich plánů k zajištění toho, aby VA fanoušci byli spokojeni s prací a nedoufali v pokračování, které nikdy nepřijde? A jak si myslíte, že tyto modely pomůžou se vyhnout tomu, co se zdá jako zřejmá úskalí filmu?

Co je na VA skvělé a co tuto sérii odlišuje od jiných příběhů je hloubka příběhu a postavy, které nám Richelle představila. Pravdou je, že je tu víc příběhu, než bychom vůbec mohli vmáčknout do filmové série. To nám umožňuje spoustu prostoru a materiálu při tvorbě filmů. Jedna stížnost, kterou hodně slýcháme je, že něco upravujeme a nesouvisí to s příběhem a pak se musí vytvořit nové konflikty nebo události, aby pohnuly scénami dopředu. To je problém, který my nikdy mít nebudeme. S tímto "bohatstvím" si nemyslím, že bychom museli vymýšlet něco nového. Nemluvě o skutečnosti, že druhá série knih je už na trhu. (pozn. překl. datum je stanoveno na srpen) Mou největší starostí je, jak dovedeme přizpůsobit vše, aby film diváka zaujal?

Co vás zpočátku nadchlo u Vampýrské akademie, a co chcete s nadšením dát na filmové plátno?

Co shledávám nejzajímavějším, je postava Rose. Silná ženská osobnost. Je to její statečnost a odhodlání přejít všechny její konflikty, které mě uchvacují. Také skutečnost, že je nedokonalou hrdinkou - náchylnou k chybám, bojácnou (*screw up znamená taky jdi se vycpat, fakt nevím, jak to přeložit) a sama si způsobující problémy v jejím životě - dělá příběh skutečným. Zatímco její okolnosti jsou jedinečné, přinejmenším její problémy jsou týž druh, který je reálný. Tak jako je její svět fantastický, tak můžeme všechny tyto problémy nalézt v reálném čase a životních zkušenostech. S jejími rozhodnutími, správnými a špatnými, se do určité míry setkáváme v našich reálných životech. Rovnováha mezi dobrotou a špatností, pravdou a lží, dobrem a zlem, láskou a žárlivostí vše kombinuje v životě skutečnost a účel. Přežít nejen svou existenci, ale svou integritu a zdravý rozum.

Jak jste se stal osobou spojenou s tvorbou filmu, máte nějaké tipy pro ty, kteří chtějí pokračovat v kariéře ve filmové produkci?

Ano! Jsou snadnější způsoby, jak si vydělat na živobytí! J8 jsem se k tomu dostal omylem. Musíte mít hodně vášně a odhodlání v tomto oboru. Chyby vždy převáží úspěchy, a houževnatost a odhodlání je v tomto odvětví potřeba víc, než si dovedete představit. Ale pokud jste odhodlaní a v následujících letech pokračujete, může se dostavit příjemná odměna.

Hodně jsme zaznamenali fanouškovské spory na vaší FB stránce o tom, zda by roli Dimitrije měl mít herec Ben Barnes nebo model Andrei Andrei … Podpořil byste někoho z těchto herců teď? Je tu něco, co byste řekl válčícím fanouškům?

Hmm, debata probíhá už mnoho měsíců, myslím, že tuto otázku nezodpovím! Je jedno, co odpovím, protože někdo bude nešťastný. Takže všechno, co řeknu je, počkejte si na film - pak budete mít mou odpověď.

Jsou nějací "vysnění herci", se kterými byste rád pracoval na nějaké postavě z VA? Všichni, kteří se Vám vybaví ve vaší mysli, když o tom přemýšlíte?

V tomto okamžiku ne!

Fanoušci jsou trochu nervózní z filmu, a my jsme si jisti, že řada z nich by si přála se zeptat, zda existuje něco, co mohou udělat, aby pomohla s filmem … Existuje něco, co mohou udělat, aby byli nápomocní? Nebo máte nějakou představu, co můžeme očekávat, že uslyší v průběhu roku 2011?

Myslím, že všechno uslyšíš v jednání o řešení dokončeném pro tento projekt a postup je už zahájen. Co potřebujeme od fanoušků, je jejich neustálá podpora a účast. Fanoušci zůstávají hnací silou zatím, aby tento snímek vznikl. Fanouškovská účast na OVAM na Facebooku měla skutečný dopad v Hollywoodu a studio je ohromeno! Čím větší se stránka stává, tím přesvědčivější se stává projekt ve studiu! (*nejsem si jista, zda jsem to přeložila správně)

Teď jsou tu nějaká úžasná "Tým" trička, byl byste Tým Belikov?

To je nějaká novinka pro mě? Jediné tričko, které nosím, je "Prosím, udělejte můj film"!

Děkuji Vám, doufám, že jste si užili sváteční sezónu (Vánoce) a že je všechno v pořádku.

Děkuji Vám za veškerou vaši tvrdou práci a podporu v pomáhání, aby se to pro nás všechny stalo skutečností!

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
.............................................................................................................................................
archiv
| 15.3.2011 | © vampireacademyweb.blog.cz | home