Interview with Richelle Mead 0.1

7. april 2011 at 17:01 | by Kimberly |  Bloodlines // Interviews
Richelle Mead už rozhodně není žena, kterou je třeba představovat. Jako autorka dost populární série s názvem Vampýrská akademie, ji zná každý upíří fanoušek. Měl jsem to štěstí uskutečnit rozhovor s Richelle na konci Vampýrské akademie, na začátku Bloodlines a ještě mnohem více!
Mnoho čtenářů je neskutečně smutných, že série VA končí, jak jste se cítila na konci této série?
Pravděpodobně jsem cítila smutek, jako kdokoli jiný! Je určitě těžké ukončit sérii, do které jste dali svou duši. Ale když jsem poprvé začala psát, už jsem věděla, jak příběh skončí, takže v Poslední oběti byly věci, které byly vytvořené už dřív. Kromě toho, díky Pokrevní linii neopouštíme zcela tento svět! V některých ohledech necítím, že VA končí. Jen se to prostě mění.

Zatímco fanoušci jsou smutní z konce VA, jsou docela zaujatí Vaší novou sérií - Bloodlines (Pokrevní linie). Můžete nám o tom něco říct?
Bloodlines se odehrává hned po událostech v Poslední oběti. Vypravěčem příběhu je alchymistka Sydney, takže uvidíme upíří svět očima člověka. Odehrává se to v jižní Kalifornii, což je slunné a zábavné místo pro člověka - ne pro upíra.

Budou v Bloodlines nějaké známé postavy?
Hodně! Hlavními postavami budou Sydney, Jill, Eddie a Adrian. Můžete také očekávat několik portrétů dalších oblíbenců z VA.

Toto léto také vychází grafická novela VA, můžete nám říct něco o tomto projektu?
Je to adaptace prvního dílu VA a vyjde na konci srpna (pozn. překl. v USA). Jako všechny adaptace, i tato bude ochuzena o několik částí, ale pracovala jsem na skriptu, abych se ujistila, že hlavní prvky zde zůstaly. Emma Vieceli dělá malířku pro tuto novelu a odvedla vážně skvělou práci.

Jaký je Váš oblíbený fiktivní upír (ne z vlastní tvorby)?
Víte … nejsem si jistá, že mohu říct jen jednoho! Opravdu jsem nečetla moc knih s upíří tématikou jen tak pro zábavu, nesledovala jsem seriály nebo filmy. Myslím, že mám podvědomě postoj: "svou práci si domů neberu". Jak je řečeno, líbí se mi, jak je otázka položena - fiktivní upír. Teď budu muset přemýšlet, zda znám nějakého opravdového.

Jaký je váš oblíbený upíří film/seriál/kniha?
Z těch mála knih, které jsem o upírech četla, pravděpodobně je mou oblíbenou série Morganville Vampires od Rachel Caine. Četla jsem jen pár z nich, ale miluju styl jejího psaní. Jsem také velkou fanynkou série Weather Warden. Ona je jednou z neuvěřitelných spisovatelek, která umí přijít s jakýmkoli tématem a následně ho dát zábavnou formou do knihy.

Slyšel jsem, že jste součástí projektu, který pomáhá obětem v Japonsku. Můžete nám o tom říct, a jak mohou čtenáři pomoci?
Vlastně je to skupina autorů, kteří darovali podepsané knihy na prodej na eBay. Veškeré peníze jdou na charity, které si vybrali jednotliví autoři, i když všechno to jsou skupiny, které dělají práci v Japonsku. Některé z nich zahrnují Americký červený kříž, Shelterbox a Lékaři bez hranic. Prodejní název je "booksthatgive" a ti, kteří o to mají zájem, můžou vše najít na eBay.

A konečně na jakých dalších projektech pracujete? Nějaké dobré věci, na které bychom měli dávat pozor?
Většinu mého času dělím mezi své tři série. Kromě Vampýrské akademie/Bloodlines, píšu také dvě série pro dospělé - Dark Swan a Georgina Kincaid (pozn. překl. - u nás to vyjde pod názvem Sukuba I. - Trápení již tento červen). Obě dvě vyjdou velmi brzo, takže pracuji na jejich ukončení, spolu s vylepšováním Bloodlines. Nakonec pravděpodobně začnu další sérii pro dospělé, ale ještě jsem o tom moc nepřemýšlela! Jedna věc, na kterou se čtenáři VA, mohou těšit: The Ultimate Guide, který vyjde v listopadu. Autorka Michelle Rowen se zabývá právě tímto projektem, a bude to opravdu zábavná kompilace různých informací ze světa VA!

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 cheap flower girl dresses cheap flower girl dresses | Email | Web | 17. january 2013 at 20:41 | React

Very interesting topic will bookmark your site to check if you write more about in the future.
http://www.movedress.com/beach-wedding-dress-wedding-dress-function-occasion.html

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
.............................................................................................................................................
archiv
| 15.3.2011 | © vampireacademyweb.blog.cz | home