Interview with Richelle Mead 0.2

9. april 2011 at 23:38 | by Kimberly |  Bloodlines // Interviews
Richelle Mead napsala sérii Vampýrská akademie o dvou nadpřirozených nejlepších kamarádkách. Série byla uzavřena minulý rok knihou Poslední oběť. GalleyCat se dozvěděl více exkluzivních informací o Bloodlines, blížící se spin-off sérii VA.

Jaké rysy z Vampýrské akademie budou zachovány v Bloodlines?

V podstatě jsme zachovali ten samý nadpřirozený svět, a tak budeme mít stejné postavy a stejná pravidla, jako ve VA - se spoustou postav z VA. A přestože vypravující má odlišný styl od Rose Hathaway, mnoho věcí z mého stylu psaní si budete moc přečíst i zde: humor, emoce, a obávaných zvratů.
Můžete mi dát jakýkoliv náznak toho, jaké vedlejší postavy se stanou v Bloodlines hlavními?

Skutečně víc než náznak. Jsem velmi ráda, že Sydney (alchymistka) povede naše vyprávění a provázet jí budou Jill, Adrian a Eddie.

Kromě Rose Hathaway, které postavy z VA budou pravděpodobně mít portrét v nové sérii?

Uvidíme také Dimitrije Belikova - který určitě udělá spoustu lidí šťastnými, tím jsem si jistá. Také náš příběh navštíví někdo, kdo se stal kultovním favoritem: Abe Mazur, Rosin temný, ale přesto milovaný otec.

Jaký typ nového výzkumu budete provádět pro tuto spin-off sérii? Bude odlišný od toho co jste dělala pro VA?

Musela jsem hodně bádat o středověkých alchymistech, také o kouzlech použitých v této éře a v klasických časech. Hodně z toho, co Sydniiny lidé dělají je ve VA, teď se ale ponoříme do jejich minulosti. Je důležité, abychom důvěrně zhmotnili svět alchymistů a věděli tak o nich všechno. Miluji použití skutečného folklóru a mythlogie a jejich následné vylepšení. Např. vše o tom jak upíři přišli do této série.

Jaké jsou pro vás výzvy v psaní? Budete očekávat, že to bude podobné jako s originální sérií?

S VA jsem vytvořila zcela něco nového. Nebylo tam nic na co bych si měla dávat pozor... Bloodlines je obtížnější, protože navazuje na originální sérii, kde jsou daná určitá pravidla. Na druhou stranu je to stále nový projekt a já se musela vcítit do nového vypravěče poprvé po pěti letech, což je dost těžké. Je to balancování mezi starým a novým.

Jakou radu může dát spisovatelům, kteří se snaží o psaní spin-off?

Je to pro stále dost nové, takže si nemyslím, že by moje rady byly zatím nějak zvlášť dobré. Asi bych řekla to, co je důležité pro vypravování všech příběhů: vyprávějte svůj příběh vášnivě. Na spin-off se vážou určitá pravidla. Ale jak dlouho a jak si ji zamilujete… je těžké odpovědět, když to teprve píšu.

Co byste doporučila číst mladým spisovatelům?

Cokoliv. Naučila jsem se víc ze čtení dobrých autorů, než ve škole. Čtěte všechno co se vám dostane do ruky a použijte to pak při svém psaní. Toto je opravdu dobrý čas, protože vyšlo plno úžasných věcí. Když jsem vyrůstala já, nebyl tento žánr tak velký (a tak kvalitní) jako teď.

Kromě Bloodlines, na čem dalším ještě pracujete?

Mé dvě série pro dospělé - Georgina Kincaid a Dark Swan, se chýlí ke konci, takže jsem velmi zaneprázdněná dokončováním těchto dvou. VA a Dark Swan jsou převedeny do grafických novel, které vyjdou tento rok. Bylo velmi fascinující vidět tyto projekty vyvíjet se.

 

1 person judged this article.

Comments

1 Biebs Lenulíí ^^ Biebs Lenulíí ^^ | Web | 9. april 2011 at 23:45 | React

Super :)

2 neti butka neti butka | Web | 9. april 2011 at 23:47 | React

dobre :)

3 cheap informal wedding dresses cheap informal wedding dresses | Email | Web | 17. january 2013 at 19:34 | React

great post, however i get some trouble in understanding the last section, could you please explain a bit further?
http://www.movedress.com/cocktail-dress-function-occasion.html

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama
.............................................................................................................................................
archiv
| 15.3.2011 | © vampireacademyweb.blog.cz | home