Interview with Michael Preger on filming VA - more questions

27. may 2011 at 21:06 | by Kimberly |  Information
Před časem zveřejnili Pregeri na OVAM další dávku odpovědí na otázky fanoušků ohledně filmu. Obecně se tam nedozvíme nic nového, studio stále nemají, takže to nejsou žádné převratné informace. V každém případě je rozhovor docela zajímavý a je z něj cítit, že se opravdu snaží z Vampire Academy vytvořit co nejlepší film.

Zdravím, fanoušci OVAM! Nejprve bych vám chtěl poděkovat za vaši věrnost a nadšení pro tento projekt, a také vaši neustálou podporu, nápady, názory a komentáře. Producent Don Murphy a já jsme strávili nespočetně mnoho hodin přípravami, setkání, jednání a plánováním tohoto projektu, abychom připravili film, který všichni chceme vidět!

Naše nadšení a víra v tento projekt je dnes silnější než kdykoliv předtím. Náš závazek dotáhnout to do konce, je pro nás prvořadý a těšíme se na jeho dokončení. Děkujeme vám za vaši podporu a pomoc.

A teď přejděme k tomu, co vám mohu říci k vybraným otázkám.


Mike Preger (Producent)


Plánujete udělat z každé knihy samostatný film nebo přemýšlíte nad sloučením některých částí?

Ano ke každé otázce. Ideální by bylo nechat každé knize vlastní prostor. No že první film v sérii je vždycky kritický co se týče úspěchu a dalšího pokračování, myslíme si, že první kniha (VA) by mohla být částečně zkombinovaná s knihou druhou (FB), abychom opravdu uchvátily obecenstvo.

V poslední době se množství autorů účastní produkce filmu jako konzultant. Uvažovali jste nad tím, že byste Richelle Mead zapojili do filmu?

Tak velmi jako je vaše oblíbená autorka zaneprázdněná, bych Richelle chtěl mít zapojenou do všeho. Nakonec však budeme mít režiséra, který má po umělecké stránce produkci na starosti, takže budeme muset počkat a uvidíme.

Víme, že nemůžete jmenovat studia, ale můžete nám alespoň prozradit, jakým největším problémem jste při jejich vybírání pro tento projekt museli čelit? Odmítli jste nějaké studio a pokud ano, proč?

Největším problémem je ten nejvíce zřetelný. Prosycení trhu, s čím jsme vlastně již od začátku počítali. No již 20 let nadhazovat Hollywoodu filmy a tato výmluva je tu vždycky, dokud nenajdete to správné studio, v tom správném čase a se správnou dohodou. Netvrdil bych, že jsme od nějaké dohody přímo odstoupili, jen jsme zatím asi tři odlišné návrhy odložili na stranu. Důvody jsou různé, od rozpočtu, přes časování až po úroveň důvěryhodnosti - ale přestože jsme se setkali s hrstkou odmítnutí, našli jsme také množství zájmu. V nejbližších týdnech na nás v Hollywoodu čeká několik schůzek, takže se to může kdykoliv pohnout vpřed.

Co se stane, pokud nenajdete žádné studio?

Vede to k množství dalších možností. Získání nezávislé smlouvy ještě před prodejem je vždycky možné. Mezi nabídkami, o nichž jsem mluvil výše, dokonce jedna taková příležitost byla. Na druhé straně nám stále zůstává možnost vytvořit televizní film nebo mini sérii, zda snad televizní seriál jako True Blood či Vampire Diaries.

Jako fanoušek série, na co z knihy se VY nejvíc těšíte, až to uvidíte přicházet k životu?

Co mě fascinovalo už od začátku, byla postava Rose. Líbí se mi její neoblomnost, její vášeň, houževnatost a nedostatky. Líbí se mi ty stránky její osobnosti, které se odkrývají přes vztahy s ostatními. Není jen další "kartonovou vystřihovánkou" jako mnohé jiné hlavní postavy. I když mají lidé tendenci charakterizovat tuto sérii jen jako "další upíří příběh", mně to tak nikdy nepřipadalo. V tom příběhu je množství "lidskosti". Problémy, s nimiž se dokážeme ztotožnit. Ano, je to o upírech, kteří jsou trochu jiní než ostatní upíří obyvatelé planety - ale není to ve skutečnosti jen o upírech, je to o lidech, emocích, výzvách, životě a smrtelných rozhodnutích, vášni a žárlivosti, a čelení vlastním obavám .

Co myslíte, která stránka příběhu / scéna z knihy, bude nejtěžší zpracovatelná do reálného života?

Nic není příliš složité na oživení, pokud rozpočet a harmonogram jsou dosažitelné a na místě. Týká se to právě "dohody", se kterou vlastní právě teď zápasíme. Od bitev v jeskyních v Montaně (kde víme co se stane), přes ruský venkov a vesnice, je každá kapitola knihy unikátní a náročnou na zpracování. V závěru to bude spolupráce mezi scenáristou a režisérem, které elementy příběhu se dají a budou zachyceny na plátně.

Jak jistě víte, většina děje ve VA se odehrává v noci. Myslíte si, že by to mohlo představovat problém?

S dnešní technologií natáčení v noci nepředstavuje žádné výzvy či zvýšené náklady. Opět toho ale množství závisí na vizi režiséra, ale nepovažuji to za významný problém v souvislosti s produkcí.

Už jste začali hledat nějakého scenáristy?

Mluvili jsme se scenáristy a máme za sebou pár skvělých pohovorů. Opět však připomínám, že toho mnoho záleží na dohodě, kterou dosáhneme, hodnotě, kterou budeme chtít vytvořit a rozsahu produkce zvolené studiem. Mezitím v této oblasti nemůžeme nic uzavřít.

Máte zájem zfilmovat i Bloodlines?

Že jde o pokračování VA, zarezervovali jsme si jednání o Bloodlines sérii. Až se práce na Vampire Academy pohnou vpřed, budeme o tom s Richelle jednat. Ale ano, i my nadšeně očekáváme debutovou část Bloodlines, která vychází již v Auguste.

Ačkoliv je VA "kniha pro mládež", obsahuje množství násilí a sex. Jaký rating by podle vás film mohl mít?

Až budeme vědět, zda půjde o film, kabelový film nebo televizní seriál, cílovou skupinu určí studio nebo společnost a materiál tomu bude přizpůsoben. Momentálně chceme zaujmout především ženy ve věku 13-35 let, jako je tomu u knih. Doufáme však, že se tento zájem rozšíří i na mužské publikum, takže bychom v tom chtěli nechat tolik "ostrosti", kolik jen bude možné. Násilí a sex mohou být zpracovány mnoha jinými způsoby, proto se toho v této chvíli příliš neobávám. V rukou toho správného režiséra to může být zpracovány množstvím zajímavých způsobů.

 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
.............................................................................................................................................
archiv
| 15.3.2011 | © vampireacademyweb.blog.cz | home