Va (3) // 16.kapitola 1/2

17. june 2011 at 16:48 | by Kimberly |  VA (3) Shadow Kiss // Stínem Políbená
Stejně jako ty," utahoval si ze mě.
"Jo, ale myslela jsem, že…"
"Že jsem člověk? To kvůli těm kousancům?"
"Jo," přiznala jsem. Nemělo smysl lhát.
"Všichni musíme nějak přežívat," prohlásil. "A dhampýři jsou dobří ve vymýšlení způsobů, jak na to."
"No to jo, ale většina z nás se stane strážci," podotkla jsem. "Hlavně chlapi." Pořád jsem nemohla uvěřit, že je dhampýr - nebo, že mi to nedošlo dřív.

Před dávnými časy se dhampýři rodili ze spojení lidí a Morojů. Jsme napůl vampýři, napůl lidé. Časem se ale Morojové začali od lidí oddělovat. Lidí bylo čím dál víc a už nepotřebovali Moroje na magii. V současnosti se Morojové obávají, že by na nich lidé dělali pokusy, kdyby je objevili. Takže dhampýři už nevznikají tímto způsobem. Jakousi genetickou zvláštností je, že dhampýr s dhampýrkou nemůžou mít děti dhampýry.
Jediným způsobem, jak se moje rasa reprodukuje, je spojení dhampýrů s Moroji. Podle logiky by dhampýr a Moroj měli mít děti, které jsou ze tří čtvrtin Morojové. Ale není tomu tak. Rodíme se s perfektními dhampýřími geny, půl na půl, takže máme z obou ras to nejlepší. Většina dhampýrů se rodí ze spojení dhampýrek a Morojů. Po staletí tyto ženy posílají svoje děti pryč, aby vyrůstaly jinde, takže se matky mohou vrátit ke své práci strážkyň. Přesně to udělala i moje matka.
Ale některé dhampýrky chtějí své ratolesti vychovávat samy. Odmítají být strážkyněmi a namísto toho se sdružují v komunitách. To udělala Dimitrijova matka. Kolem těchhle žen se šíří spousta ošklivých pomluv, protože Morojové je často navštěvují s vyhlídkou snadno dostupného sexu. Dimitrij mi říkal, že spousta těch historek je přehnaná a že většina dhampýrek není tak snadno k mání. Pomluvy vycházejí z toho, že tyhle ženy jsou skoro všechny svobodné matky, které nejsou v kontaktu s otci svých dětí - a taky proto, že některé dhampýrky dovolují Morojům, aby jim při sexu pili krev. V naší kultuře je na to pohlíženo jako na něco zvrhlého a odporného a z toho také vzniklo označení dhampýrek, které nejsou strážkyněmi - krvavé děvky.
Ale nikdy mě nenapadlo, že by i muž mohl být krvavým prostitutem.
Mysl mi pracovala na plné obrátky. "Většina kluků, co nechtějí být strážci, prostě zdrhne," prohlásila jsem. Nestávalo se to sice moc často, ale čas od času ano. Takoví utečou ze školy pro strážce a skrývají se mezi lidmi. To byla další ostudná záležitost.
"Nechtěl jsem zdrhnout," řekl Ambrose vesele. "Ale ani jsem nechtěl bojovat proti Strigojům. Tak jsem udělal tohle."
Lissa vedle mě byla úplně ohromená. Krvavé děvky patří v našem světě na okraj společnosti. Připadalo jí neuvěřitelné, že má jednu z nich - nebo spíš jednoho z nich - přímo před sebou.
"Je to lepší než být strážcem?" dotázala jsem se nevěřícně.
"No, podívej… Strážci pořád hlídají ostatní, riskují svoje životy a nosí špatné boty. A já? Mám skvělé boty, právě masíruju hezkou holku a spím v úchvatné posteli."
Zašklebila jsem se. "Radši se nebudeme bavit o tom, kde spíš, jo?"
"Dávat krev není tak špatné, jak by sis myslela. Nedávám tolik jako dárci, ale ten rauš je celkem parádní."
"Radši se nebudeme bavit ani o tomhle," řekla jsem. Ani náhodou bych nepřiznala, že vím, že morojská kousnutí jsou vážně "celkem parádní".
"Fajn. Říkej si, co chceš, ale můj život je fajn." Obdařil mě křivým úsměvem.
"A nejsou na tebe lidi… hnusní? Musejí povídat věci…"
"To ano," připustil. "Strašné věci. Dostal jsem už spoustu ošklivých jmen. A víš, kdo mi nadává nejvíc? Dhampýři. Morojové mě většinou nechávají na pokoji."
"To proto, že nechápou, jaký to je být strážcem, jak je to důležitý." V tu chvíli mě napadlo, že mluvím jako matka, a nebylo mi to zrovna příjemné. "K tomu přece dhampýři jsou."
Ambrose se zvedl, narovnal se a ušklíbl se na mě. "To si vážně myslíš? Jak bys chtěla zjistit, k čemu doopravdy jsi? Znám někoho, kdo by ti to mohl povědět."
"Ambrose, nedělej to," zaúpěla Lissina manikérka. "Ta ženská je blázen."
"Je to okultistka, Evo."
"Není žádná okultistka a ty za ní nemůžeš táhnout princeznu Dragomirovou."
"I sama královna si k ní chodí pro radu," namítl.
"To je taky chyba," zavrčela Eva.
Vyměnily jsme si s Lissou pohledy. Slovo okultistka ji zaujalo. Na okultisty a věštce se obecně pohlíží se stejnou nedůvěrou jako na duchy. Jenže my s Lissou jsme poměrně nedávno pochopily, že tyhle psychické schopnosti, které jsme dřív považovaly za výmysly, jsou vlastně součástí éteru. Lissa se zachvěla nadějí, že by mohla narazit na dalšího uživatele éteru.
"Hrozně rády bychom za tou okultistkou zašly. Můžeme? Prosím." Lissa pohlédla na nedaleké hodiny. "A šlo by to brzy? Musíme stihnout náš let."
Eva si zjevně myslela, že je to plýtvání časem, ale Ambrose už se nemohl dočkat, až nám ji ukáže. Obuly jsme si boty a nechaly se vést z masážní místnosti. Lázeňské místnosti se nacházely v labyrintu chodeb za salónem vpředu. Zanedlouho jsme se ocitli v dalším bludišti, které vedlo dál do zadního traktu.
"Nejsou tu žádný nápisy," poznamenala jsem, když jsme kráčeli podél řady zavřených dveří. "Na co jsou tyhle místnosti?"
"Na cokoli, za co jsou lidé ochotni zaplatit," odpověděl.
"Jako co třeba?"
"Ach, Rose, ty jsi takové neviňátko."
Konečně jsme došli ke dveřím na konci chodby. Vešli jsme do malé místnosti, kde byl jenom stůl a za ním další zavřené dveře. Morojka u stolu vzhlédla a očividně poznala Ambrose. Ten přešel k ní a začali se tiše dohadovat, protože Ambrose se ji snažil přemluvit, aby nás pustila dál.
Lissa se ke mně otočila a tiše se zeptala: "Tak co myslíš?"
Podívala jsem se na Ambrose. "Že všechny ty jeho svaly u mě uplatnění nenajdou."
"Zapomeň už na to, že je krvavý prostitut. Zajímá mě, co si myslíš o té okultistce. Myslíš, že najdeme další uživatelku éteru?" vyhrkla nedočkavě.
"Když může být uživatelem éteru takový pařmen jako Adrian, tak ženská, která předpovídá budoucnost, nejspíš asi taky."
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
.............................................................................................................................................
archiv
| 15.3.2011 | © vampireacademyweb.blog.cz | home