Interview with Richelle Mead 0.4

11. july 2011 at 17:47 | by Kimberly ★ |  Bloodlines // Interviews
Co je Bloodlines? Nebyla Poslední oběť posledním dílem Vampýrské akademie?
Poslední oběť byla posledním dílem o Rose. Bloodlines je spin-off sérií odehrávající se ve stejném světě Morojů, Strigojů a vampýrů. (Bloodlines je také jméno první knihy v sérii.) Takže, technicky VA skončilo … ale ne tak docela. Chystáme se říct příběh někoho jiného v tuto chvíli a dát tak chudince Rose pauzu. Kdybych vyprávěla povídky o Rose, nebyly by to jen květiny a srdce. Více špatných věcí by se jí mohlo přihodit!

Takže, co je tedy Bloodlines?
Bloodlines má hodně postav ze série VA, ale zaměřujeme se na Jill, Sydney, Adriana a Eddieho. Tady máte oficiální popis:
KREV NELŽE. Sydney je alchymistka, jedna ze skupiny lidí, která se věnuje magii a slouží k překlenutí světu vampýrů a lidí. Chrání tajemství vampýrů - a lidské životy. Když je Sydney vytržena ze své postele uprostřed noci, myslí si, že je to stále trest za její spojenectví s dhampýrkou Rose Hathawayovou. Ale to, co se odehrává, je mnohem horší. Jill Dragomir - sestra Morojské královny Lissy Dramogir - je ve smrtelném nebezpečí a musí být poslána do úkrytu. K zabránění vypuknutí občanské války, je Sydney vyzvána, aby jednala jako strážkyně a ochránkyně Jill, která je představována jako její spolubydlící v posledním místě, kde byste hledali upíra, v lidském internátu v Palm Springs, Kalifornii. Ale namísto toho, aby nalezly bezpečí v Amberwood Prep, Sydney objevuje, že drama teprve začíná…


Moment. Říkala jste, že Adrian bude v této knize. Popis ho ale neuvádí. Jak zapadá do té knihy?
Budete si muset přečíst knihu, abyste to zjistil/a! Můžu vám říct, že pokud máte rádi Adriana, budete tohle milovat. Je v celé knize a všechno, co říká, je úžasné.


Je Bloodlines vyprávěno v první nebo třetí osobě?
Je vyprávěno v první - "Já" a vypravěčem je Sydney. Předtím, než to bylo napsané, plánovala jsem to udělat ve třetí osobě a vypravovat v jednotlivých postavách, ale jakmile jsem začala pracovat, Sydney byla způsob, jakým směrem se vydat.

Kdy Bloodlines vyjde?
V anglicky mluvících zemích vyjde 23. srpna.

A co neanglicky mluvící země?
Pro knihu, která je vydávána v ostatních zemích a musí být přeložena do dalších jazyků, je vytvořena samostatná dohoda s jednotlivými vydavateli. Mnoho mezinárodních knižních společností v současné době vyjednávají o Bloodlines, a pak tady samozřejmě bude zpoždění způsobené překladem. V současné době nemám žádné informace o zemích, které vyjednávají, nebo jaké jsou jejich plány ohledně Bloodlines.

Bude tady nějaký výpis nebo alespoň první kapitola vydaná o měsíc dříve?
První kapitola Bloodlines bude vydána v edici masového trhu (tj. malá velikost brožované knihy) Vampýrské akademie no. 1, která bude vydána 28. června. Zde je obrázek přebalu:

Doufáme, že nějaké výpisy budou poslány na internet předtím, než Bloodlines vyjde, ale o tom doposud nemám žádné informace. Penguin Australia bude rovněž dělat nějaké teasery před tím, než vyjde BL, a já je potom pošlu.


Neměla vyjít také krátká povídka o Rose a Dimitrijovi v Rusku?
Tohle není otázka na Bloodlines, ale tuto otázku dostávám pořád, takže to chci vyjasnit. Vyjde to ve sbírce ve druhé části roku 2012, a znovu: je to krátká povídka, ne román.

Děláte pro Bloodlines knižní tour?
Ne. Necestuji až do konce tohoto roku ani začátku roku 2012 kvůli mému těhotenství, i když bude autogramiáda v srpnu pro univerzitní knihkupectví. Aktualizace mého rozvrhu je vždy na mých stránkách. Také bych doporučila, aby se vám aktualizace posílaly samy mailem, až se vrátím v roce 2012.

Je zde ještě něco, co byste řekla k Bloodlines?
No, popravdě nejsem příznivkyní velkých spoilerů, takže neřeknu nic dalšího. Ale je zde článek o sérii v Entertainment Weekly. Penguin Books také oficiálně odpočítávají na stránce www.bloodlinesseries.com, kde jsou i nějaká videa, kde se o knize mluví.

Jaký pro nás máte bonus, který jste zmínila v názvu blogu?
Pokud jste dočetli až sem, tak teda hurá! Dostanete nejnovější drb. Vím, že to vypadá šíleně, protože první díl ještě ani nevyšel, ale jsem šťastná, že mohu oznámit název druhého dílu v sérii Bloodlines: The Golden Lily.

Kniha 2! Kdy vyjde?
The Golden Lily vyjde na jaře 2012. A pokud bude vše s miminkem v pořádku, pak budu moci znovu vyjet na turné.

Máte ráda otázky a odpovědi, které si sama zodpovídáte?
Jo, vlastně docela jo.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
.............................................................................................................................................
archiv
| 15.3.2011 | © vampireacademyweb.blog.cz | home