Va (4) // 15.kapitola

11. november 2011 at 17:43 | by Kimberly ★ |  VA (4) Blood Promise // Krvavý Slib
Abe pohlédl na jednoho z jeho strážců a rychle přikývl.
Muž okamžitě odešel. "Je to hotové," řekl Abe.
"Cože?" Zeptala jsem se nevěřícně.
Jeho rty se vytáhly do úsměvu. "Rolan ví, kdo jsem. On ví, kdo pracuje pro mě. Poté, co Pavel udělá můj ... ehm, chce vědět, že bude konec. "


Zachvěla jsem se, protože jsem věděla, že Abe mluvil pravdu. Vzhledem k tomu, jak mluvil jsem se divila, že nenám nohy v betonu a neháže mě do oceánu. "Tak proč mě odsud neodtáhnete? "
"Nikdy bych neudělal to, co oni nechtějí. Dokonce ani Rolan. Je to mnohem snazší, když lidé prostě vidí důvod a udělají to, bez použití síly. "
"A 'rozum,' máte na mysli, 'vydírání'," řekla jsem a přemýšlela o tom, co by se stalo kdybych nesouhlasila.
"Udělali jsme obchod," řekl. "To je všechno. Nezapomeň konec smlouvání. Slíbila si, že odejdeš, a nevypadáš jako typ co nedrží slovo. "

"Nevím."
"Rose!"
Viktoria se najednou objevila ve dveřích. Wow, to bylo rychlé. Pavel ji
klidně táhl za ruku. Její vlasy byly rozcuchané a popruh z šatů ji skouzl na rameno. V její tváři se mísila nedůvěřivost a hněv. "Co si to udělala? Ten chlap přišel a řekl, ať vypadne, že mě už nikdy nesmí vidět! A pak ... Rolan souhlasil. Prostě odešel. "
Bylo to trochu legrační, že Viktoria hned obviňovala mě.
Pravda, že jsem za to byla zodpovědná, ale Abe stál přímo tady. Nebylo
tajemství, kdo byli jeho zaměstnanci. Nicméně, jsem se bránila.
"Chtěla jsem ti pomoct," řekla jsem.
Viktoria se slzami v očích mi řekla. "On mě miluje."
"Jestli tě miluje, tak proč po mě vyjel, jakmile ses k nám otočila zády? "
"On ne!"
"On je ten, ským je Soňa těhotná."
I v uličce s tlumeným osvětlením, jsem viděla její bledý obličej.

"To je lež."
Rozhodila jsem rukama. "Proč bych to dělala? Měl plány se mnou, jakmile by si byla pryč z města! "
"Kdyby to udělal," řekla třesoucím se hlasem, "bylo by proto, že by si ho svedla."
Spadla mi brada. Vedle mě, Abe tiše poslouchal a měl samolibý výraz ve tváři. Byl tak samolibý a zřejmě si myslel, že má pravdu.
Chtěla jsem mu jednu vrazit, ale obávala jsem se oViktorii.
"Jak si to můžeš myslet? Já jsem tvoje kamarádka! "Řekla jsem jí.
"Kdybys byla moje kamarádka, nechovala by ses tak. Snažíš se mi stát v cestě. Děláš jako by jsi milovala mého bratraa, ale neexistuje žádný způsob, jak by si mohla, žádný způsob, jak by si mohla porozumět lásce! "
Nerozumět lásce? Byla blázen? Kdyby jen věděla, co bych obětovala pro Dimitri, co bych udělala být tam, kde jsem byla teď ... vše pro lásku. Ona byla ten, kdo jí nemohl rozumět. Láska není úlet v zadní místnosti na večírku. Bylo to něco, co žilo a zemřelo.
Zavalily mě pocity, že ta tma vyvěrající ve mně chtěla mlátit kolem sebe na oplátku za to hrozné obvinění. Snažila jsem se uklidnit ze všech sil, byla rozrušená, zmatená a bolí jí to co sem udělala .
"Viktorie, chápu tě, a je mi líto. Udělala jsem to proto, že jsi moje kamarádka. Záleží mi na tobě. "
"Ty nejsi moje kamarádka," zasyčela. "Ty nejsi součástí této rodiny.
Ty to nechápeš, nás nebo jak žijeme! Přeji si, aby si sem nikdy nepřišla." Otočila se a odešla pryč, zpátky přes dlouhou řadu tšch co šli na párty. Mé srdce bolelo, když jsem ji sledovala.
Obrátila jsem se k Abe. "Zkusím ji najít."
Pořád měl na sobě ten zatracený výraz. "Bude to úplně jedno.
Nebude mít nic společného s ní, už ne. Ne, pokud se stará o svoji hezkou tvářičku. "Bála jsem se, ale kvůli Viktorii jsem měla jakýsi pocit, že Abe měl pravdu o Rolanovi. Rolan již nebude problém. Pokud jde o další chlapi a Viktorii to ... no, to byla pořád starost.
"Dobře. Pak jsme skončili. Už mě nepronásleduj, "zavrčela jsem.
"Vykonej svůj slib,že odejdeš z Baia, a já nebudu muset."
Přimhouřila jsem oči. "Řekl jsem vám: já vždy dodržím své sliby."
A jak jsem pospíchala zpátky do domu Belikov, najednou jsem přemýšlela, jestli to byla pravda. Hádka s Abem a Viktorií byla jako studená voda
na můj obličej. Co tady dělám? Do určité míry, Abe měl pravdu ... klamala jsem sama sebe, předstírala, že Dimitriho rodina by mohla být má vlastní, abych snížila svůj smutek nad ním. Ale oni nebyli. Nebyla jsem tu doma. Akademie byla můj domov, ale teď už ne.
Jediné, co jsem odložila byl můj slib Dimitrimu. Slib, který jsem nějak ztratila z dohledu.
Někteří z rodiny Belikových byli v posteli, když jsem se dostala domů, ale ostatní byli ještě v obývacím pokoji. Vklouzla jsem po schodech nahoru do svého pokoje, čekala úzkostlivě na Viktoria až se vrátí domů. O půl hodiny později, jsem slyšel kroky na schodech a zvuk zavření dveří. Zaklepala jsem opatrně.
"Viktoria," řekla jsem nahlas šeptem. "To jsem já. Podívej se prosím na mě. "
"Ne!" Zněla odpověď. "Já už stebou nechci nikdy mluvit."
"Viktorie-"
"Jdi pryč!"
"Mělajsem jen o tebe strach."
"Ty nejsi můj bratr! Nejsi ani moje sestra. Nemáš žádné místo tady! "
Ouch. Její hlas byl zastřený u dveří, ale nechtěla jsem riskovat boj v hale a aby nás ostatní viděli. Šlajsem do mého pokoje, moje srdce se zase zlomilo, zastavila jsem se a stála před zrcadlem. Věděla jsem pravu. Dokonce i Abe měl pravdu. Baia není místo pro mě.
V blesku, byly pár mích věcií zabalené, ale váhal jsem, než sem sešla dolů. Viktoriiny zavřené dveře na mě zíraly, a musel jasem odolat, abych na ně nezaklepala znovu. Kdybych to udělala, jen by to vyvolo další hádku.
Nebo, možná ještě horší, ona by mi odpustila a pak bych tu chtěla zůstat
navždy, ztratila jsem se v pohodlí Dimitriho rodiny a v jejich jednoduchém životu.
Zhluboka se nadechla, šla jsem po schodech dolů a vyšela ven před
dveře. Chtěla jsem říci ostatním, sbohem, ale měla jsemstejný strach z toho co by se stalokdybych se podívala do jejich tváří.
Musela jsem jít uvědomila jsem si. Byla jsem naštvaná na oba, Viktorii a Abe. Jejich slova mě bolela, ale byla v tom pravda. To nebyl můj svět.
Měla jsem jiné věci na práci se svým životem. A měla jsem hodně slibů, které jsem musela splnit.
Když sem byla asi o osm bloků dál, zpomalila jsem, ne proto, že jsem
byla unavená, ale protože jsem si nebyla jistá, kam jdu. Odchod z domu byl nejtěžší krok. Šla jsem po chodníku před sousedovým tmavým a tichým dvorem. Chtělo se mi křičet, aniž bych věděla proč. Chtěla jsem svůj starý život zpátky. Chtěla jsem Dimitriho a Lissu. Bože, chtla jsem být snimi.
Ale Dimitri byl pryč, a jediný způsob, jak bych ho mohla vidět byl, že bych se ho pokusila opravdu zabít.

A pokud jde o Lissu ... byla více či méně už pro mě příliš. I kdybych to přežila, jsem si nemyslela, že by mi mohla odpustit.
Sedět tam a nemoct sní mluvit. Věděla jsem, že to bylo hloupé, zvažovala jsem to, ale musela jsem to zkusit ještě jednou. Musela jsem vědět jestli mám u ní své staré místo. Vklouzla jsem do její mysli okamžitě, s mími rozbouřenými city to bylo snadné. Byla v soukromém tryskáči.
Jill byla ohromena tím, že jede snima na výlet. Dívala se na všecko s otevřenýma očima a sotva řekla promuluvila po celou dobu letu na královský dvůr. Když ji Avery nabídla sklenku šampaňského, sotva vykoktala, "N-ne, díky."
Zdálo se, že ostatní ji opomenuli a nechali se unést vlastní konverzací. Lissa si všimla Jillynina neklidu, ale neudělala moc proto aby ji pomohla.
Byl to šok. Lissa,kterou jsem znala by šla za ní a povídala by si sní. Naštěstí, mladší dívka se zřejmě dokonale bavila tím, že sledovala ostatní.
Také jsem věděla, že Jill bude v pořádku, jakmile se setkala se
s Mia. Lissa poslala pro Mia aby vyzvedla Jill, až přistanou, viděka jsem, jak Lissa a ostatní museli začít hrát hru s Tatianou. Mia řekla, že vezme Jill pod svá křídla na víkend a ukáže jí některé inovační věcí co se naučila dělat s vodní magií. Lissa byla ráda za to, nebyla mos šťstná, že by musela hlídat prváka celý víkend.
I v případě, že Jill byla úplně mimo její radar , jedna osoba nebyla:
Averyin bratr Reed. Jejich otec se rozhodl, že to bude dobrý nápad, aby Reed šel s nimi, a když viděla, jak pan promiňte Ředitel školy Lazar hrál klíčovou roli při práci s Tatianou k zařízení výletu, to byla malá oběť. Avery obrátila oči v sloup a mluvila s Lissou o tom tajně, před nástupem do letadla.
"Všem se nám zlepšuje pověst," prohlásila Avery. "Jedním z důvodů
prič mi táta dovolil jet bylo proto, že si zadobře s královnou, a chce, aby mě očistila. Pak doufal, že když budu za dobře s ní, očistí Reeda a zbytek rodiny. "
Lissa se snažila myslet příliš logicky. Většinou by ji to vadilo, protože Reed Lazar byl nepříjemný, jak tomu bylo první den, když se setkali. Ve skutečnosti něco znamenal, nebo tak něco, ale prostě měla špatný pocit, když byl kolem ní. Opravdu, on byl naprostým opakem Avery. Vzhledem k tomu, že byl čilý a mohl vždy navázat rozhovor, zůstal tichý a mluvil jen když se mluvilo.
Lissa opravdu nemohla říct, jestli to byl ostych, nebo pohrdání.
Když se Lissa snažila se ho zeptat, jestli je nadšený, že je ve dvoře,
Prostě pokrčil rameny. "Cokoliv. Nezajímá mě to. "

Jeho tón byl téměř nepřátelský, jako by ji nesnášel, že se ptá, tak vzdala
všechny ostatní pokusy o konverzaci. Jediná osoba, jiná než jeho
sestra, kterou viděla Lissa kdo s Reedem někdy mluvit byl Averyin strážce
Simon. Taky tu byl.
Při přistání tam byla Mia. Nadšeně zamávala, když Lissa vystoupila z letadla, její blond kadeře vlály ve větru. Lissa se usmála na zpět, a daly si rychlé poloviční objetí, něco, co mě dokázalo pobavit, když si vzpomenu že byly nepřátelé.
Lissa představila ty, kteří ji doprovázeli a strážci je vedli pryč od přistávací dráhy a směrem k vnitřní části dvora. Mia uvítala Jill tak vřele, že mladší dívce neklidně vzrušením zářily její zelené oči. S laskavým úsměvem se Mia podívala od Jill k Lisse.
"Kde je Rose?"
Ticho, po němž následovaly nepříjemné pohledy.
"Co?" Dožadovala se Mia. "Co si říkala?"
"Rose je pryč," řekla Lissa. "Promiň ... já myslel, že o tom víš. Odešla po útoku, protože si některé věci ...některé osobní věci ... musela vyřídit. "
Lissa se bála co si Mia představí pod osobní věcí. Pouze několik
lidí vědělo o tom, že hledám Dimitriho, a Lissa chtěla, aby to tak zůstalo.
Nejvíce si mysleli, že jsem prostě zmizela kvůli traumatu po bitvě. Mia byla další. Její otázka naprosto šokovala Lissu.
"Proč si nešla sní?"
"Co?" Lissa koktala. "Proč bych to dělala? Rose odešla. V žádném případě bych sní nešla. "
"Jo, myslím." Mia začla spekulovat. "Vy jste jen tak bez sebe neobešly i bez vazby. Předpokládala jsem, že bys sní šla i nakonec světa, podrobnosti zjistím později. "Mia vlastní život prošel tolika pozdvižení, které si vzala, hodně k srdci.
Divný, kolísavý hněv jsem se cítila v Lisse, tak často. Náhle zvedla hlavu a obrátila se na Mia. "Jo, dobře, jestli jsme si byly tak blízko, pak se zdá, že tu měla zůstat. Ona je sobecká, ne já. "
Slova se do mě zabodla šokovalala mě i Mia. Mia prostě zvedla ruce
omluvným způsobem.
Opravdu se změnila. "Omlouvám se. Nepokusila jsem se tě zničeho obvinit. "
Lissa neřekla nic jiného. Od mého odchodu, si musela poradit sama se
spoustou věcí. Hledala znovu a znovu věci, které by mohla pro mě udělat před nebo po útoku, věci, které by mě přesvědčily zůstat. Ale nikdy ji nenapadlo, aby šla se mnou, a to pochopení ji udeřilo do obličeje.

Kvůli Mia slovům se cítila vinna a rozzlobená na všechny ve stejnou dobu a nebyla si jistá, kdo to byl nejšílenější já nebo ona.
"Vím, co si myslíš," řekl Adrian o pár minut později, jakmile
Mia odvedla Jill pryč a slíbila, že se uvidí později.
"Cože, ty teď umíš číst myšlenky?" Zeptala se Lissa.
"Ne. Je napsáno po celém tvém obličeji. A Rose by tě nikdy nenechala jít s ní, tak nad tím přestaň přemýšlet. "
Vešli do královského bydlení pro hosty, který byl stejně svěží a
slavnostní jak když jsem tam byla. "To nemůžeš vědět. Mohla bych jí do toho mluvit. "
"Ne," řekl Adrian ostře. "Nemohla. Vážně nedělej si starosti, budeš z toho mít jen depresi. "
"Hej, kdo řekl, že jsem v depresi? Jak jsem řekla, opustila mě. "
Adrian byl překvapený. Od mého odchodu, Lissa byla víc smutná než kdykoliv jindy. Občas byla rozzlobená na mé rozhodnutí, ale
ani Adrian, ani já jsme neviděli takovou prudkost v ní. Temné stíny zavřela do svého srdce.
"Myslel jsem, že si mě pochopila," řekl Adrian, s malým zmatením a
zamračil se. "Myslel jsem, že si říkala-"
Avery je náhle přerušila a Adrian ji dal ostrý pohled. "Hej, hej.
Nech ji, jo? Uvidíme se na recepci. "
Byli na místě, kde se měli rozdělit, dívky šli jednou stranou a kluci na druhou. Adrian vypadal jako by chtěl říct víc, ale místo toho kývl a šel pryč s Reedem a párem strážců. Avery dala ruku jemně kolem ramen Lissy, jak zírala na vzdalující se postavu Adriana.
"Jsi v pořádku?" Avery, která měla normálně rozesmátou tvář, teď byla plná obavy. To překvapilo Lissu stejným způsobem jako Adrianovo momenty vážnosti, které mě vždycky vylekaly.
"Myslím, že. Já nevím. "
"Nezamýšlej se nad tím, co si mohla , nebo di měla udělal. Minulost je pryč. Mysli na budoucnost. "
Lissyino srdce byla stále těžké, její nálada černější, než byla předtím. Dokázala napjatý úsměv. "Myslím, že to je nejmoudřejší věc, kterou si kdy řekla. "
"Já vím! Můžeš mi věřit, ne? Myslíš si, že to zapůsobí na Adriana? "
Pustila se do smíchu, ale přes její radostný zevnějšek, byla Lissa ještě zasažená připomínkou od Mia. Sužovalo jí to. Co ji opravdu vadilo nejvíc
, že když by byla se mnou, mohla by mě tahat z maléru.

Ne. Její největší problém byl, že si nepomyslela jít se mnou. Byla jsem její nejlepší kamarádka. Pokud šlo o ni, byla to její bezprostřední reakce na můj odchod. A teď Lissa nasbírala ještě větší vinu než obvykle. Vina byla všude, a občas ji přeměnila na zlost aby zmírnila bolest. Ale moc to nepomáhá.
Jak večer postupoval, její nálada se nezlepšila. Nedlouho po příjezdu je královna hostila v malé recepci nejelitnější všech návštěvníků, kteří přišli ke dvoru. Lissa rychle zjistila, že královna vždy vypadala, že je nějaký hosti nebo jiného. Na jiným místě v jejím životě, by ro Lissa považovala za zábavu. Ale ne, když to přišlo z její strany.
Aby udržela její tmavé pocity tak je zamkla, Lissa zůstala dobrá v hraní
roli krásné královské holky. Královna byla zřejmě ráda, že Lissa je
"Vhodným" královským přítelem a byla potěšena, když stejný dojem na Lissu měli i další členové královské rodiny a hodnostáři, kterým byla představena. I když Lissyino odhodlání skoro váhalo.
"Než odejdeš," řekla Tatiana, "měli bychom mluvit io tvých strážcích. "
Ona a Lissa stály spolu se skupinou obdivovatelů a strážci kteří se drželi v uctivé vzdálenosti. Lissa zírala nepřítomně na bubliny v její nedotčeném šampaňském a podívala se nahoru.
"Strážci, Vaše Veličenstvo?"
"No, neexistuje žádný způsob, jak být jemná, ale nyní, je lepší nebo
horší, že si bez jakékoliv ochrany. "Královna se uctivě odmlčela.
"Belikov byl dobrý člověk."
Mé jméno ji samozřejmě nepřišelo na rty. Jako bych nikdy neexistovala. Nikdy mě neměla ráda, zejména proto, že si myslela, že se chystám utéct s Adrianem. Lissa si všimla, že ji Tatiana sleduje, zatímco Avery a Adrian flirtovali. Bylo těžké říci, zda královna nesouhlasila. Její párty šla stranou, Avery se zdála být dobrou dívkou kromě toho, že Tatiana chtěla aby Lissa a Adrian byli spolu.
"Nepotřebuji žádnou ochranu teď," řekla zdvořile Lissa, její srdce se
svíralo.
"Ne, ale brzo odejdeš ze školy. Myslím si, že jsme našli některé vynikající kandidáty pro tebe. Jeden z nich je žena, štěstí že jsme ji našli."
"Janine Hathaway se nabídla být můj strážný," vyhrkla Lissa. Nevěděla jsem jak to myslí, ale jak mluvila, četla jsem ten příběh ve své mysli. Moje
máma zašla za ní chvíly poté, co jsem odešla. Byla jsem trochu v šoku.
Moje máma byla velmi loajální ke svému současnému zadání. To by byl velký krok pro ni.
"Janine Hathaway?" Tatianino obočí se téměř vyhouplo, až k jejím vlasům.
"Jsem si jistá, že má další závazky. Ne, máme mnohem lepší volbu. Tato mladá dáma je jen o pár let starší než ty. "
Lepší volbou než Janine Hathaway? To není pravděpodobné. Před Dimitrim, byla moje matka zlatý standard, kterým se měřili všichni strážci.
Tatianina "mladá dáma" byla nepochybně někdo pod královninou kontrolou a co je důležitější, ne Hathaway. Královně se nelíbila moje maminka o nic víc než já. Jednou, když Tatiana mi nadávala za něco co nebyla pravda, mě odkázala na moji matku, která se zapletla s někým, kterým byl můj otec, chlápek jménem Ibrahim. Legrační bylo, že královna zněla jako by kdysi měla zájem o toho chlapa taky, nedivila bych se, kdyby to bylo součástí jejího nechutenstvý k mé rodině.
Lissa kladla těsný, zdvořilý úsměv pro královnu a poděkovala jí za
zvážení. Lissa a já pochopila, co se děje. To byla Tatiana hra. Všichni byli součástíjejího plánu, a nebyl způsob, jak jít proti ní. Na krátkou chvíli, Lissa měla divný pocit z toho co ji kdysi řekl Victor Daškov.
Až na jeho šílené zabíjení a únosy chtěl Victor také začít revoluci mezi Moroji. Myslela jsem si že jeho síla vlivu byla pryč. Něco čemu Lissa občas příliš věřila, že byla nespravedlivě ovládána a pod příliš velkou kontrolou. Odešlo to tak rychle jako to přišlo. Victor Daškov byl šílený padouch jehož myšlenky si nezasloužily žádné potvrzení.
Pak, jakmile se svolením dovolila, se Lissa omluvila od královny a přešla celou místnost s pocitem, jako kdyby se chystal explodovat její zármutek a hněv. Málem vrazila do Avery.
"Bože," řekla Avery. "Myslíš, že Reed by mohl méně uvádět lidi do rozpaků? Dva lidé se sním snažili mluvit, a on je viděsil, tak šli pryč. Vlastně jen řekl Robin Badica, aby byl zticha.
Myslím, že jo, ona šla dál, ale přesto. To není dobré. "
Averyin dramatický pohled rozčilení vybledl, když se podívala na Lissyinu tvář. "Hele, co se děje?"
Lissa se podívala na Tatianu a pak se otočila zpátky k Avery, přičemž našla pohodlí v modro šedých očí. "Musím se odsud dostat."
Lissa se zhluboka nadechla, aby se uklidnila. "Pamatuješ si všechny ty dobré věci o kterých si mi říkala? Když, že se to stane? "
Avery se usmála. "Jakmile budeš chtít."
Vrátila jsem se do sebe, seděla jsem na obrubníku. Moje pocity byly ještě
zamotanější, a mé oči bojovaly proti slzám. Moje dřívější pochybnosti
byly potvrzeny: Lissa už mě nepotřebuje ... a přesto jsem se ještě měla
ten pocit, že se tam něco divného děje. Je to kvůli Mia komentáři nebo to jsou účinky alkoholu, ale přesto ... už nebyla stejná Lissa.
Podívala jsem se na kroky na schodníku. Ze všech lidí, kteří by mě hledali jsem očekávala Abe, nebo možná Viktorii.
Ale ani jeden znich. Byla to Yeva.
Stařena tam stála, měla šál přehozený přes její úzká ramena, a její ostré, mazané oči se dívali dolů na mě nesouhlasně. Povzdechla jsem si.
"Co se stalo? Líbí se vám, že jsem odešla z domu? "Zeptala jsem se. Možná byla přínosem naše jazyková bariéra. Ona ohrnula rty.
"Nemůžeš tu zůstat déle," řekla.
Otevřela jsem ústa dokořán.
"Vy ... vy mluvíte anglicky?"Odfrkla si. "Samozřejmě."
Vyštěkla jsem. "Celou tu dobu jste ro předstírala, že? Bavilo vás, že Paul dělal překladatele? "
"Je to jednodušší," řekla prostě. "Vyhneš se hodně nepříjemným
konverzacím, když neumíš mluvit tím jazykem. A já jsem zjistila, že
Američané nejvíce obtěžující hovorem ze všech. "
Byla jsem ještě zděšeně. "Ty omě nic nevíš! Ale od prvního dne,
jsi mi dělala peklo. Proč? Proč mě nenávidíš? "
"Nechci tě nenávidět. Ale jsem zklamaná. "
"Zklamáná? Jak? "
"Zdálo se mi, že přijdeš."
"Slyšel jsem o tom. Máte hodně snů? "
"Někdy," řekla. Ve svitu měsíce se jí zalesklo v očích, zvýšil to její vševědoucí vzhled. Mráz mi přeběhl po zádech.
"Někdy jsou mé sny pravdivé. Někdy ne. Zdálo se mi, že je Dimka mrtvý, ale nechtěla jsem tomu věřit, ne dokud jsem neměla důkaz. Byla jsi můj důkaz. "
"A to je důvod, proč jste byla zklamáná, že?"
Yeva si stáhla šál těsněji kolem ní. "Ne. V mých snech, si zářila. Pálila si jako hvězda, a viděla jsem tě jako válečníka, někoho, kdo mohl udělat velké činy. Místo toho? Seděla si. Nic si neudělala. Neudělala si to, proč si sem přišla. "
Studovala jsem ji, opravdu by to mohla vědět? "A co je to přesně?"
"Víš, co to je. Zdálo se mi ot om taky. "
Čekala jsem víc. Když to nepřišlo, zasmála jsem se. "Pěkně, mlhavá
odpověď. Jsi tak špatná, jako jakýkoli podvodný věštec. "
Dokonce i ve tmě, jsem viděla jak vztek zaplál v jejích očích.
"Ty si sem přijela hledat Dimka. Zkusit ho zabít. Musíš ho najít "
"Co myslíš tím 'zkusit'?" Nechtěla jsem jí věřit, nechtěla věřit, že by ve skutečnosti mohla znát moji budoucnost.

Nicméně, jsem se snažila na to přijít. "Viděla jste, co se stane? Musím ho zabít "
"Nemůžu vidět všechno."
"Ach. Fantastické. "
"Jen jsem viděla, že je třeba ho najít."
"Ale to je všechno, co máš? To už jsem věděla! "
"Je to, to co jsem viděla."
Zasténala jsem. "Sakra, nemám čas na tyto záhadné stopy. Pokud
mi nemůžete pomoct, tak nic neříkejte. "
Zůstala klidná.
Přehodil jsem si tašku přes rameno. "Dobře. Odcházím. "A stejně jako
to, že jsem věděla, kam bych měla jít. "Řekněte ostatní ... no, řekněte jim, že děkuji za všechno. A že je mi to líto. "
"Děláš správnou věc," řekla. "Tady bys neměla být. "
"To už jsem taky slyšela," zamumlala jsem a odcházela.
Napadlo mě, jestli mi řekne něco jiného: trestat mne, proklít mě, dát mi
více tajemných slov. "moudrost." Ale ona zůstala tichá, a já se ani neohlédla.
Neměla jsem domov, ne tady ani v Americe. Jediné, co bych měla dělat je to proč jsem sem přišla. Držela jsem sliby jak jsem řekla Abovi.
Řekla jsem mu, že odejdu z Baia. Zabiju Dimitriho, jak jsem slíbila.
Věděl jsem, kam jít. Adresa nikdy neopustila mou mysl: 83 Kasáková. Nevěděla jsem, kde to bylo, ale jakmile jsem došla do centra města, našla jsem chlápka na ulici, který mi ukázal směr.
Adresa byla blízko, jen asi kilometr, a já jsem šla svižným tempem.
Když jsem dorazila k domu, byla jsem ráda, že stále svítila světla.
Dokonce i když jsem byla naštvaná a zuřila, nechtěla jsem nikoho vzbudit.
Také jsem nechtěla mluvit s Nikolajem a ulevilo se mi, když Denis otevřel dveře.
Jeho výraz byl v úžasu, když mě uviděl. Přes jeho silná slova v kostele, nevěřil, že bych se připojila knim, k dalším unpromised.Oněměl, tak jsem začla mluvit..
"Rozmyslela jsem si to. Jdu s tebou. "Zhluboka jsem se nadechla, bylo to osvěžující. Jak jsem slíbila Abovi, odejdu z Baia, alen eměla jsem slíbil, že se vrátím do Spojených států

"Vezmi mě do Novosibirsku."
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement
.............................................................................................................................................
archiv
| 15.3.2011 | © vampireacademyweb.blog.cz | home